Monday, October 2, 2017

Fake GG AF,and what?!

hey mai bejbes :)

Po vi me postimin e rradhes ,mesa duket ne fundjave gjej hapsiren e duhur per tu rikthyer ketu :(
Shpresoj te gjej me teper kohe .
Por,le te kthehemi tek veshja e dites , veshja qe zgjedh perher me "Special" per ta zgjeruar ketu. Ahh,shkova nje udhetim 24h ne Milano dhe mendova perse jo mos te harxhoj kohe si turiste por te bej shopping tek Gucci , Lv ,Dolce dhe ja ku kam bler kete outfit pulover GG , pantallona GG dhe sigurisht kur ekonomia ma lejon le te blej dhe atletet vetem mqs shkojn me pulovren :D .Besoj ata qe me njohin do mendojn "OK,,qenka cmendur" , apo "Kush po ja shkruan kete postim,nuk eshte Anxhelina ,ska qen as ne Milano keto kohe" lol. Sigurisht po bej shaka , jan thjesht FAKE gucci por qe uhh kostoja e kesaj veshje me ka shkuar 348 mij lekaa ,ndaj thell thell eshte nje shpenzim i rende kur me kete kosto do kisha qepur 10 outfite :D Epo na pelqen te kemi pak nje pjesez te Guccit ne garderob , jo se na intereson Gucci wtf mund te ishte Zara ,por ka dizenjon qe te le te shpenzosh pak me teper ,se per origjinale me ate kosto do kisha siguruar 50 outfite per 50 dite "DAILY LOOK" .

Ndaj me besoni , nqs ju pelqen GUCCI alla ALIEXPRESS mund ta keni tuajen , por vetem mos pretendoni te mendoni se eshte origjinale , kur them pretendoni mos genjeni veten apo te tjere,sic ndodh rendom ne shoqerine tone.Duhet te perkrahim pjesen qe jo te gjithe jemi te afte te marim cdo koleksion te Dolces ,apo Guccit mqs u kapa me Guccin XP .Nje koleksion nuk ka vlere po si pate te gjitha , ndaj ndjehuni te lire dhe vishni FAKE , bejini ato te duken ORIGJINALE tek ju , tek stili juaj :) 
Shume puthje per ju qe klikuat blogun !

Tuesday, September 26, 2017

American LOOK 90's

PO ndodh vertet?!
Po rikthehet moda "old school" 360 Grade . Veshjet qe i shihnim ne Tv , tek filmat komedi etj qe kan qen filma te viteve 80 i shihnim te veshura me boyfriend jeans te zbardhura , bluzat Fila apo dicka e ngjashme qe ishin stil oversized , madje mbaj mend nje dite teksa shihnim nje film amerikan komedian , babi thot ka qen kete periudhe shume ne mod X veshje , epo ta benim ne vitin 2017 po ate veshje , sdo ma merte mendja ... Veshja sot me duket e njohur , e pare por ama jo ne vitet e fundit sigurisht XP ,sa me shume kalon koha aq me teper i them vetes -"Anxhelinaa,mos i hiq me rrobat qe ste pelqejne,nje dite do te pelqejne prap" hahh ...
Sot kam veshur tip vansa te blera dhe gjetura me fat tek Bershka..\
Nje pal xhinse te blera ne nje dyqan Vintage 600lek (6 mij lek) , duhet te ken ardhur nga Amerika besoj haha shaka XP .
Nje golf te bardhe dhe siper bluzen FILA PNKY qe ka "cmendur" cdo blogger apo kedo qe do moden , dhe ja ku u cmenda dhe une dhe mora nje imitim te saj mqs ne Tirane skam ku ta gjej origjinale , keshtu qe e porosita ne nje faqe online XD .
Rripi mashkullor , mesa duket do na shoqeroj kete dimer , keshtu qe mereni rripin e babit XP 

SEE YA BABES. 
PER CDO GJE ME SHKRUANI .ANGELINA DHE OREO , JU PUTH !

Wednesday, August 9, 2017

Sassy with Hard Rock...

Do ishte e cuditshme nqs do mendoja qe ne kete look kan me shume rrendesi syzet e mia Vintage..
Ne fakt pa syzet veshja ime sot sdo dukej kaq cool , ju kam then qe zgjedhja e syzeve jane celesi numer 1 ne nje veshje tuajen , aq me teper kur hyn ne ato syzet qe jan blere vetem per 3 mij lek XP ,sa qef kam kur e them !!!

Sot kam bere nje veshje Rock ' mqs vet t-shirti eshte ai stil ,e kam veshur me shorts black per mos krijuar shume luhatje colori ne veshje , T-shirtin e gjeni tek Bershkaa . 

Kepuce mund te vishja shume mire slippers me pelush apo Vansa , por zgjodha sandale gladiator , per ta bere veshjen me " sassy " dhe jo shume " hard rock" , duken nice apo jo ?!

Dhe pervec cantes , akesori im per sot edhe edhe kamera ime me e re , FujiFilm Instax8 MIni,duket kaq cool dhe si aksesor per veshjen haha XP por ne te vertet bera dy shkrepje like '70s .Friday, August 4, 2017

Polka Dots and ...afternoon look


Me ne fund u riktheva ne "ditarin" tim te preferuar ...

E dii .. nje munges e gjat ,por qe sdo ndodhi me XP , me kishte mar malli te beja nje shooting ne detaje , nje perkushtim vetem per hapsiren time ,BLOGG. 
Por qe me besoni , me vapen e tmerrshme ne Tirane , me Pc te prishur XP (qe u rregullua...) nuk mund te behej nje postim i denje :D Sot po ndaj nje look me ju , ku me shoqeroj gjat mbasdites per nje got vere , epo,,,eshte e premte , jo domosdoshmerisht per nje got vere duhet te jen takat e larta apo slim fit dress , ndo nje here je rrehat me slippers dhe nje veshje qe te ben te ndjehesh TI .
Dhe shumicen e rasteve kete gje bej dicka qe jam rrehat , ok ka dhe nga ato fundjava ku une duhet te vesh taka te larta dhe slim fit dress dhe perse mund te jem ne siklet , duhet te pershtatesh me ambjentin (e urrej kur e them XP) ..Me kishte mar malli per kete monologun tim XP ..Por mos ta teproj po kaloj tek veshja , dicka Boheme Style ,wild dhe pak Lolita .

Syzet Vintage 3 mij lekshe , jam pafund krenare qe i godita ne shenjeee , a nuk duken super cool?!
Canta kashtore qe eshte nje MUST HAVE per ditet e veres :)
GG belt per te ber nje thyerje stili ne veshje ,ne fakt duket cool ne cdo outfit dhe eshte kthyer ne aksesorin tim te perditshem ...
Per detaje te tjera , mund te shijoni "my lil shooting" .
Thursday, April 27, 2017

Na ishte njeher e nje kohe ....

If the love dosen't feel like this outfit I don't want it XP

Kthehemi pas ne kohe , ashtu sic edhe moda po rikthehet 360 Grade , e cuditshme sesi ....garderoben qe shikonim tek mamat apo dyqanet paraaa shume vitesh , tani kthehen ne te preferuaren tende . Mbaj mend kur benim pastrimin e garderobes sa here ndroheshin sezonet , shikoja ndo nje bluze apo apo edhe fotografit dhe mendoja "Iiiii si mund ta kem veshur kete" , nderkohe qe tani qe e mendoj ajo gjeja u kthye nje IN , besoj te gjithve na ka ndodhur ! Pse ky kostum sot apo stiletot kepucet me maj dhe pak tak qe kur i shikonim me pare mendonim"aiiii keto jane per moshen e thyer jo per ne " , eh sa gjera si kemi menduar qe do i kishim perseri ne garderobe , ja ku jemi , i kemi dhe i duam ti kemi.

Mbaj mend kur vishnim kostumet te tilla kur ishim te vogla apo syzet kallcuk vinatge , te pakten un keshtu i quaj , apo canta brezit?! Me pelqen kur kthehem pas ne kohe dhe kete e ndaj me ju :)

Ju uroj nje mbremje te kendeshme !
Xoxo A.
Sunday, April 23, 2017

weekend;pajamas;pizza

Welcome back Angelin !
Hahah mqs kam bere mungesa ne postimet ne blogun tim te vogel XP le ti uroj mirseardhjes vetes ne blogg , dhe mirserdhe edhe ti qe sapo e klikove ate linkun blu ne Instagram ! Kushdo qe harxhon 1min.kohe ne kete blogg , dashje padashje ka vleresimin tim me te madh :) Thanks Guys !

Dita e diele ne Tirane behet pak boring ndo nje her ndaj dhe une me Nadian perher largohemi pak ,ne vendin me te afert si Gjiri I Lalzit ! Eshte qetesi dhe bejme dhe shooting cool ! Jane ditet e mia te preferuara, kur largohem nga stresi,punet etj dhe ha pizza ne det XP ! I love it !

Kam veshur D&G replika , copa roze bebi me Ananas ,realisht kan formen e pizhamave . Kur i kam veshur kam menduar "cfare dreqin do veshim tjeter?!'' . E habitshme por jane te bukura , te vecanta dhe me pelqen qe jo kushdo i vesh :D U lalala ! 

Anyway veshja nuk ka shume per tu komentuar pasi eshte dicka qe mund te duket leht nga fotot dhe nuk le hapsiren per te folur rreth saj ! 
Me duhet te permend aksesoret gold qe i kam shoqeruar pizhamat XP , si dhe ora gold me fushen roze detaje gold perseri JUST CAVALLI ,eshte nje adhurim dhe me besoni kushton aq sa mund te maresh disa ngjyra ne koleksionin tuaj , por keshilla ime duhet te vizitoni Verde watches dhe do shikoni koleksionet e fundit per periudhen e Summer Vibes !